Nowe produkty

Po udanym debiucie maszyn serii „FX” nadeszła kolej na zmiany w tańszej serii maszyn serii RS.

Pralnico-wirówki serii RS są mocno niedoceniane na rynach europejskich, inaczej sytuacja się ma poza Starym Kontynentem.

Pralnico-wirówki serii RS mają podstawową zaletę – niezwykle korzystne ceny! Są znacznie tańsze od maszyn wysokoobrotowych – przez co też mają mniej elementów które mogą się psuć.

Po wprowadzeniu serii FX (G=400, a wilgotność końcowa ok. 47%) różnica w kosztach suszenia jeszcze się zwiększyła i pralnico-wirówki serii RS pozostawały w odwrocie.

Dlatego firma PRIMUS postanowiła zwrócić uwagę na niedoceniane maszyny z niskim stopniem odwirowania i znacznie podniosła współczynnik G do wartości 200, co w efekcie pozwala na osiągnięcie 55% wilgotności końcowej pranej bielizny.

Jak Państwo – Drodzy Pralnicy – zapatrujecie się na to?

Może warto zainteresować się tańszym maszynami pralniczymi serii RX?

Naszym zdaniem koniecznie należy zapoznać się z tą pozycją!

Szczególnie właściciele – ciągle powszechnych w naszych pralniach – maszyn bez odwirowania, nie powinni się długo zastanawiać nad zakupem tego typu pralnico-wirówki. Poniesione koszty szybko się zwrócą, a jednorazowy wydatek jest znacznie mniejszy niż przy zakupie maszyn wysokoobrotowych. Różnica w opłatach za energię, wodę czy środki piorące to tylko początek pozytywnych efektów użycia nowego sprzętu. Szybko przekonają się także Państwo o zmianie warunków pracy, a co za tym idzie – zwiększeniu wydajności pracy.

Specjalne wykonanie bębnów wewnętrznych zarówno w serii „FX” jak i „RX” pozwala na bardzo skuteczny udział akcji mechanicznej w procesie prania bielizny. Podczas prania wyrobów delikatnych – kiedy mechanika nie jest wskazana, zwiększamy poziom kąpieli i czas pauzy, oraz zmniejszamy prędkość rotacji, pozwalając tym samym na działanie środków chemicznych zawartych w kąpieli, i ograniczając do minimum akcję mechaniczną. Tylko bębny kaskadowe pozwalają na takie sterowanie procesem prania.

Bardzo ważnym elementem każdej pralnico-wirówki stał się programator. W pralnico-wirówkach PRIMUS mamy do wyboru dwa podstawowe programatory:

  • X-CONTROL – dla pralników, preferujących prostotę rozwiązań, wykorzystujących posiadaną maszynę najczęściej przy 100% załadunku.
  • X-CONTROL PLUS – dla pralników poszukujących oszczędności, odkrywających nowe możliwości maszyn – szczególnie przydatne podczas wdrażania nowej technologii czyszczenia odzieży: AQUA-CLEAN, SOFT WASH czy DRY TO DRY,