model FX180; FX240 - ALBA
16472
single,single-portfolio_page,postid-16472,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-9.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

model FX180; FX240

Opis Projektu

Pralnico-wirówki FX180  FX240

Wysokoobrotowe pralnico-wirówki serii FX to najwyższej klasy maszyny pralnicze to połączenie estetyki i ergonomii konstrukcji z najwyższymi parametrami technicznymi. Specjalna, kaskadowa perforacja bębna zwiększa mechaniczne działanie maszyny co pozwala na znaczne oszczędności pralniczych środków chemicznych, a bardzo wysoki współczynnik odwirowania ogranicza do minimum konsumpcję energii podczas suszenia i prasowania wypranej bielizny.  Opatentowany, 4 komorowy dozownik przeznaczony jest zarówno do proszków jak i płynów stosowanych w procesach pralniczych. Duża średnica otworu załadowczego, 1800 kąt otwarcia drzwi wsadowych ułatwiają wkładanie i wyjmowanie bielizny z bębna – jest to bardzo istotne przy praniu wyrobów delikatnych i bielizny wielkoformatowej. Prosty w obsłudze programator i dostęp od czoła do podstawowych podzespołów maszyny czynią te pralnico-wirówki przyjaznymi zarówno dla pracowników obsługi jak i serwisu. W wersji standardowej górny panel, jako najbardziej narażony na bezpośredni kontakt z agresywnymi środkami chemicznymi wykonany jest ze stali nierdzewnej. Zwolennicy, chuchania na zimne, mogą zamówić wersję z przednią ścianą wykonaną ze stali nierdzewnej, a osoby kompletnie niedowierzające nowoczesnym zabezpieczeniom antykorozyjnym mogą rozszerzyć taką wersję na panele boczne. Dla pralników chętnie wdrażających nowe technologie polecamy zakup mikroprocesorowego sterownika Xcontrol+, który ułatwia programowanie i bieżące śledzenie procesu, pożyteczna jest także opcja wyjścia USB umieszczonego na tylnej ścianie – podłączenie komputera klasy PC i zakup oprogramowania TRACE-TECH i TRACE-ABILITY pozwala na programowanie i śledzenie procesu, a także na tworzenie staytystyk i czuwanie nad powtarzalnością procesów prania. Na podkreslenie zasługuje fakt, że dla obsługi nic się nie zmienia – uruchamianie wybranego programu nadal jest banalnie proste, ale technolog i właściciel zyskują bardzo pożyteczne narzędzie pracy. Firma PRIMUS jako producent tych maszyn pralniczych pomyślała także o pralnikach pragnących dotakowo ograniczyć zużycie wody i energii w tych maszynach, opcyjnie mozna zakupić zestaw do recyklingu wody i wersję z parowym podgrzewem kąpieli piorącej.

Maszyny pralnicze serii FX w wersji standardowej przeznaczone są do pralni komercyjnych i samoobsługowych, głównie dla osób ceniących sobie, ponad wszystko, prostotę obsługi i skuteczność działania. Zakup opcji dodatkowych polecamy głównie laboratoriom czyszczenia odzieży, oraz osobom których wążne są wszystkie strony pralnictwa, w tym: nowe technologie, rozwiązania energooszczędne itp.

PODSTAWOWE DANE TECHNICZNE

 Opis parametru technicznego

j.m. 

FX-180 

FX-240 

 ładowność znamionowa

kG 

18 

24 

 stała odwirowania G

350 

400 

 moc zainstalowana

kW 

13,1 

19,1 

 wymiary gabarytowe (szer./gł./wys.

mm 

968/906/1410 

968/1041/1410 

 ciężar

 kG

350 

400

Data
Kategoria
Pralnico-wirówki, SERIA FX